2 ODW ”Znajduchy”

2 Opoczyńska Drużyna Wędrownicza

„Znajduchy”

im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

Jest ekipą, która swój okres próbny rozpoczęła we wrześniu 2013 roku i zakończyła pomyślnie pod koniec grudnia.

Chociaż większość jej członków wywodzi się z 4 ODHS „Trolle” należą do niej również harcerze,

którzy dopiero rozpoczęli swoją harcerską przygodę. „Znajduchy” w zamierzeniu

stanowią bezpośrednią kontynuację działającej w latach 1981-2010 drużyny starszoharcerskiej

1

posiadającej tego samego bohatera oraz ten sam numer i nazwę. Obecne „Znajduchy” tak jak ówczesne

działają przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Specjalnością drużyny jest turystyka.w tym roku organizujemy już XII edycję Harcerskiego Zimowego Rajdu Nocnego .

Z uśmiechem podejmujemy się realizacji nowych przygód i wyzwań, jak na wędrowników przystało.

wspólnie odkrywamy świat …

2

u nas poczujesz się jak prawdziwy odkrywca skarbu, odkryjesz z nami to co jest najcenniejsze:

poznasz tutaj siebie, znajdziesz przyjaciół na całe życie oraz niezapomniane wspomnienia.

3

Dewizą naszej drużyny jest:

Służba dla innych

Kultywowanie pamięci o Pierwszym Partyzancie II wojny światowej –

majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”

oraz jego Oddziale Wydzielonym Wojska Polskiego.

4

FUNKCYJNI DRUŻYNY

Drużynowa: sam. Martyna Kędziora

Przyboczny: ćw. Wiktor Kwiecień