14 ODH „Pomarańczarnia”

Jeśli zastanawiasz się kim jesteśmy ?
 Jak długo działamy?
 Na czym polega nasza działalność ?
Co zrobić, żeby zostać harcerzem/harcerką w naszej drużynie ?
 Lub po prostu przeskakujesz ze strony na stronę w poszukiwaniu czegoś ciekawego,
to trafiłeś w odpowiednie miejsce.
14 ODH „Pomarańczarnia” należy do Związku Harcerstwa Polskiego, działa w Hufcu Opoczno im. Oskara Kolberga. Jest drużyną harcerską i koedukacyjną. Drużyna zrzesza na zasadzie dobrowolnego zgłoszenia osób chcących realizować harcerskie ideały wraz z rówieśnikami. Nasza drużyna jest podzielona na zastępy, w których można: wypracować w sobie ideały zaczerpnięte z wieloletniej tradycji, nauczyć się nieznanych dotąd rzeczy i przeżywać niezapomnianą przygodę w gronie przyjaciół.Drużyna została założona 26 września 2001 roku w Opocznie przez dh. Annę Trojnar.Następnie drużynę przejęła dh. Magdalena „Fifi’’ Filipecka,która później przekazała ją dh. Małgorzacie Stępień, a następnie dh. Michałowi Wijacie. Niedawno drużynowym został dh. Dawid Dorosławski. 14 ODH działa przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie.
Patronem naszej drużyny jest Stefan Mirowski ps. Bolek, Radlewicz, Nosowicz II, Prawdzic, Berek (ur. 14 marca 1920, zm. 13 lipca 1996 w Oslo) – instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, harcmistrz, porucznik Armii Krajowej w Szarych Szeregach
 , a oto jego najbardziej zapadające w pamięć słowa :
„Najtrudniej być porządnym człowiekiem, gdy nikt nie widzi”.
„Mieć zaszczyt. Traktować harcerską służbę jako zaszczytny obowiązek, nie oczekując nagród, odznaczeń, wyróżnień. I tylko jedna nagroda za służbę: poczucie spełnionego obowiązku, oceniane we własnym sumieniu. Nie medale, nie premie, nie dyplomy, tylko – a może aż – spokojne sumienie, źródło wewnętrznego zadowolenia, szczęścia. Ku temu zmierza harcerskie, obywatelskie wychowanie”.

Zapraszamy na zbiórki w każdy piątek o 16:30 w ZSS nr. 1 w Opocznie!

OSOBY NA KTÓRYCH MOŻESZ POLEGAĆ:
DRUŻYNOWY:
HO Dawid Dorosławski